Torby papierowe kozienice

Ekologiczne torby zakupowe

Od całkiem niedawna, sporo osób na naszej planecie zaczęło się intrygować tematem w szerokim zakresie pojętej ekologii. Właściwie zresztą. Zmiany klimatu, ogólnoświatowe ocieplenie, topnienie lodowców oraz wymieranie lasów deszczowych ale także wielu innych gatunków roślin i zwierząt, może kierować naszą planetę, a co za tym idzie cywilizację do upadku.
Największy wpływ na ocieplenie klimatu posiada dwutlenek węgla rodzony w znacznym stopniu przez fabryki, które produkują go przekraczając wszelakie normy dodatkowo zatruwając też nas powstającym przy tym smogiem. 
Jednak, by zacząć modernizować świat, warto zacząć przede wszystkim od siebie. Jak możemy wpłynąć na ekologie dookoła nas? 
Musimy nade wszystko mniej jeździć wozem. Mimo, że jesteśmy jedynie kroplą w morzu zanieczyszczeń, możemy poczuć, że mamy praktyczny wpływ na nasze otoczenie i czuć się lepiej a także zdrowiej wybierając spacer lub rower.
Drugą rzeczą jest ograniczenie użycia foliowych torebek jednorazowych jakie otrzymujemy w sklepach. Plastik z którego są wykonane niezmiernie długo się rozkłada. Należałoby więc wybierać torby papierowe. Są one mniej złe dla środowiska, mają krótszy termin rozkładu i w trakcie potencjalnego spalania wytwarzają mniej złośliwych substancji.
Kolejnym znaczącym atrybutem dbania o otoczenie jest staranie się podtrzymywać porządek w lasach. Ile razy idąc przez las możemy spostrzec torby papierowe czy foliowe leżące w krzakach albo nawet na środku ścieżki. Ludzie w lasach czują się bezkarni. I choć niejednokrotnie tak jest, powinniśmy słuchać prywatnego sumienia i nie rujnować cennej natury.