Klinika Weterynaryjna Rzeszów mikołów

Piesek na studiach

Od jakiegoś okresu czasu coraz więcej młodych ludzi decyduje się na nabycie czworonoga. Czy jest to dobra decyzja? Prawdopodobnie mnóstwo ludzi wykrzykujących „pies na studiach! Ocipiałeś!” twierdzi, iż zahacza to o brak zdrowia psychicznego, jednak posiadacze włochatych pupili mówią co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku a przy tym rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w sytuacji, gdy nie masz jeszcze stałej roboty i niezmiennego adresu zamieszkania jest możliwe czy może jednak nie?
Wszystko naturalnie zależne jest od osoby. Każdy posiada inne przyzwyczajenia, które wynosi z domu. Jedni, przyzwyczajeni do domu z ogródkiem i taty, który każdego dnia wychodzi pobiegać z czworonogiem, mogą zaznać szok starając się nagle pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie a także posiadanie psa w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie tworzyło to najmniejszego kłopotu.
Pamiętajmy jednak, że jako studenci posiadamy ograniczony budżet oraz zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wtedy stosownych ekspertów, jednakże niezbyt drogich, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów bądź Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny łączą się z jakością – oceńcie indywidualne podejście lekarzy i to jak mocno przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie także o tym, że w domku, w którym mieszkają tylko i wyłącznie osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły dzieci bądź wstających wcześnie mam, czworonóg będzie musiał spędzić chociaż kilka godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie zatem właściwą rasę a przy tym temperament, który nie pozwoli psu ucierpieć w takiej sytuacji.