oczyszczalnie przydomowe

Szambo ekologiczne jak zrobić samemu

Z powodu rosnącej wśród społeczeństwa świadomości ekologicznej, coraz to więcej ludzi chce mieć przy swoim domu własną oczyszczalnię ścieków.
oczyszczalnie przydomowe
Dlaczego szambo ekologiczne

Mamy dwa powody, dla których chcemy posiadać biologiczną oczyszczalnię ścieków. Przede wszystkim jest to związane z jej sporymi plusami. Drugim z powodów może być fakt, że w okolicy nie ma kanalizacji.
Gdy już zapadnie decyzja o posiadaniu oczyszczalni ekologicznej ścieków, są dwa rozwiązania, żeby ten projekt dokonać. Można zadzwonić do firmy, zajmującej się realizacją tego typu zleceń. Można także wybrać nieco ambitniejsze, ale nie przesadnie skomplikowane, wyjście i stworzyć szambo ekologiczne samemu.

Szambo ekologiczne jak zrobic samemu

W celu wykonania ekologicznego szamba w sposób poprawny i nie stwarzający zagrożeń dla zdrowia, najlepiej wykorzystać gotowy zbiornik na zanieczyszczenia. Zbiornik tego typu jest szczelny i wytrzymały na naciski z zewnątrz.
W gotowym zbiorniku szamba ekologicznego dochodzi do dwuetapowego przebiegu oczyszczania. W pierwszej kolejności ścieki zostaną oczyszczone z większych zanieczyszczeń, a w następnej kolejności zostaną poddane oczyszczeniu tzw. biologicznemu.
Posiadając szambo ekologiczne, należałoby pamiętać, aby nie stosować w domu silnych środków czyszczących. Mogą one usunąć dobre bakterie, żyjące w szambie.